fbpx

DOĞUM SONRASI VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Normal doğumdan 40 gün sonra ödemi atma ve vücudu yeniden şekillendirme için LPG ve SLIM-UP kombinasyonuna başlanabilir. LPG 8 seans, SLIM-UP ise 15 seans uygulanmaktadır.

Daha sonra karın, kalça, kol, bacak içleri, üst bacak, sırt gibi bölgesel incelme için haftada 2 kez 15 seans Vela 3 uygulanabilir.

Sezeryanda kesi olduğu için minumum 3 ay sonra tedaviye başlanır. Bölgesel olarak karın dışındaki bölgelere Vela uygulamayı tercih edilir. Vela 3 sistemi mekanik masaj, vakum, Radyo Frekans, Infra Red içermektedir ve FDA onayına sahip bir cihazdır.

Doğumdan sonra karındaki sarkma ve gevşemelerde en etkili yöntem Thermage Body yöntemidir. FDA onayına sahip bu yöntemle tek seansta gözle görülür bir toparlanma gözlenmektedir.
Sezeryan kesi izinin üst kısmında kese şeklinde bir toplanma meydana gelmişse bu bölgeye CoolSculpting uygulaması faydalı olacaktır. Bu yöntem ameliyatsız vücut şekillendirmede çift FDA onayına sahip son derece güvenilir ve başarılı bir sistemdir.

Doğum sonrası oluşan çatlaklara 6 ay sonrasında, sezeryan kesi izine ise doktor kararıyla bir süre sonra Fraxel Lazer uygulamasına başlanabilir.

Slim-Up sezeryan yerinde dolaşımı hızlandırdığı için kesi izini de azaltmaktadır. Doğumdan 3 ay sonra sezeryan izi civarında Slim-Up’a başlanabilir. Bu yöntemin kızılötesi ışınlar ile pasif adale çalıştırma ve bölgesel dolaşımı hızlandırma etkisi de vardır.

Altı ay sonra sezeryan civarı dışında tüm vücuda Slim-up ve LPG uygulanabilir. Bu genel olarak form kazanmak ve kontür oluşturmak için faydalı olmaktadır.

Endermolab dediğimiz ise son teknoloji LPG sistemidir. Doğum sonrası vücut kontürünü düzeltmekte, karın kaslarını toparlamakta, ödemli toplardamar yetersizliklerinde ve yeni oluşan varislerden kaynaklanan bacak ağrılarını gidermekte Endermolab’tan yararlanılmaktadır.

Annelerin eski formlarına ulaşmaları 3 -12 ay arasında değişir. Bunda yaş, metabolizma hızı, genetik etkenler kadar doğru yöntemin seçilmesini de oldukça önemlidir.