fbpxFraxel Lazer Tedavisi Nasıl Çalışır?

Fraxel Lazer Tedavisi, cildinizde, mikrotermal tedavi bölgeleri olarak bilinen, binlerce küçücük ama derin tedavi kolonları üretir. Bu tedavi, eski epidermal pigment hücrelerini yok eder. Ayrıca dermise derinlemesine nüfuz eder. En önemlisi, Fraxel lazerin dokunmadığı cilt bölgeleridir. Lazer, her bir mikrotermal bölgeyi yoğun olarak hedefler ve tedavi eder, etrafındaki dokuyu etkilemez ve ona dokunmaz. Bu “çok küçük” tedavi, cilt kusurlarını gidermek üzere yeni, sağlıklı, daha sıkı doku yaratmak için, bedenin doğal iyileşme sürecini de kullanarak, tüm bölgenin bir kerede tedavi edilmesine oranla cildin çok daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Her Fraxel Lazer tedavisi cilt yüzeyinin %20 arasını hedefler. Klinik incelemeler, etkili bir tedavi kürü için yaklaşık 2-4 haftalık aralıklarla, ortalama 3 ila 5 seans önerir. En yakın zamanda gittikçe iyileşen sonuçlar alınabilir. Genelde gözle görülür gelişmeler yaklaşık 2-3 ayda görülebilir.
İlk Fraxel Lazer Tedaviniz Sonrasında,

yavaş yavaş daha yumuşak, daha düzgün, daha sıkı ve daha taze olan cildinizdeki değişikliği hissetmeye başlayacaksınız. Göz çevrenizdeki ince çizgiler, akne izleri önemli derecede kaybolacak, yaşlanma ve güneşin neden olduğu renk düzensizliği ve kahverengi lekeler de önemli ölçüde azalacaktır. Tedavi seansı sonrasında, arkadaşlarınız ve aileniz, cildinizin nasıl genç ve sağlıklı göründüğüne çok şaşıracağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, Fraxel Lazer tedavisi; yaşlanmış ve güneşten zarar görmüş cildi onarmak için kanıtlanmış, güvenli bir yaklaşımdır diyebiliriz.

 

Uygulamadan sonra güneş koruyucu
krem kullanmayı unutmayın

İyileşme aşamasında ve tedaviyi takip eden birkaç ay boyunca, cildinizi güneşten korumak için günde en az iki kere koruyucu krem kullanın. En az 30 SPF’li nemlendirici bir güneş koruyucusu uygulamalısınız. Güneş ışınlarından ek korunma için de geniş kenarlı şapkalar kullanın.

Fraksel Lazer (Fraxel Laser) Uygulaması