fbpx

PINNER TEST

İnsanlar doğal beslenmeden uzaklaşması, pişirme ve yiyecek saklama şekillerinin değişmeye başlamasıyla beraber “Gıda İntoleransı” da görülmeye başlamıştır. Gıda intoleransı sıkça besin alerjisi ile karıştırılır, oysa birbirinden tamamen farklı şeylerdir, gıda intoleransı çok daha yaygın şekilde görülür. Dünya nüfusunun %50’si gıda intoleransından etkilenmektedir. Bu oran, gıda alerjisinde sadece %2’dir.

Sindirim sistemimiz tarafından sindirilemeyen gıdalar, vücut tarafından bakteri gibi algılanabilir. Böyle durumlarda vücut mevcut savaşabilmek için antikor üretir. Bu mücadele vücutta çeşitli tahribatlara yol açar; hazımsızlık, halsizlik, sebebi bulunamayan baş ağrıları, aşırı kilo alımı gibi birçok olumsuz sonuç gıda intoleransından kaynaklanabilir.
Pinner test; yediğimiz besinlerden hangilerinin vücudumuzda intoleransa sebep olduğunun tespit eden bir gıda testidir. Basitçe parmaktan alınan kan örneğinin gelişmiş laboratuvarlarda işlenmesi sonucunda; en sık tüketilen 200 besin maddesine intolerans durumunuz araştırılmakta, sizin için riskli ve kabul edilebilir gıdalar tespit edilmektedir. İntolerans görülen besinlerin alımının kesilmesinden sonra kas-iskelet sisteminde %64’e varan oranlarda iyileşme görülebilmektedir.

Özel M-Onep Poliklinikleri’nde Pinner Testi uygulanmaktadır. İntolerans yapan besinlerin ve intolerans düzeylerinin tespit edilmesi sonucunda size özel bir beslenme programı oluşturulur. Bu tespit programınızı daha başarılı kılar ve sonuçlarına göre beslenmeniz genel sağlığınıza olumlu etkiler yapar.